Witamy w Illa Kuvianartok alaskan malamute

Hodowla psów rasy Alaskan Malamute - Illa Kuvianartok FCI - znajdziecie tutaj informacje o rasie, o hodowli, szczeniętach, ciekawe artykuły, sport, dużą galerię zdjęć malamutów.


 

Illa Kuvianartok alaskan malamute kennel

 

 

Jesteśmy z założenia hodowlą domową; nasze malamuty są naszymi domownikami; mieszkają z nami w domu z ogrodem na obrzeżach miasta i nie wyobrażamy już sobie życia bez ich towarzystwa. Nie stawiamy na ilość, lecz na jakość hodowanych przez nas psów; genetyka, zdrowie i eksterier malamuta to trzy ściśle ze sobą związane elementy, determinujace każde skojarzenie malamutów w naszej hodowli. Szukamy wyjątkowych alaskanów - reproduktorów, które przekazują swojemu potomstwu tylko najlepsze i pożądane we wzorcu rasy cechy.

Pamiętamy, że alaskan to nie tylko nasz najwierniejszy przyjaciel, wspaniały o przepięknym, bujnym włosie pies wystawowy, ale również, a może przede wszystkim, pies użytkowy, pracujący. Tylko doskonała budowa anatomiczna i zdrowie pozwoli malamutowi na pracę w zaprzęgu, pullingu czy innych malamucich aktywnościach. Jesteśmy dumni, że właśnie takie alaskany udało nam się wyhodować. Malamuty z naszym przydomkiem i po naszych reproduktorach mieszkają na całym świecie; w Niemczech, Austrii, Włoszech, Czechach, Szwajcarii, Danii, Finlandii, Hiszpani, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie no i oczywiście w Polsce. Są nie tylko członkami rodzin, ale założycielami nowych hodowli, doskonałymi psami wystawowymi, sięgającymi po najwyższe laury ale również wyśmienitymi psami zaprzęgowymi.

 

sledtriptic small

 


B ardzo długo szukaliśmy nazwy dla naszej hodowli. Chcieliśmy aby oddawała ona charakter i powiązanie z człowiekiem tej wspaniałej rasy jaką jest Alaskan Malamute.Cóż znaczą te tajemnicze słowa: Illa Kuvianartok - to w dosłownym tłumaczeniu z języka Inuitów: "Przyjaciel, który uczyni Cię szczęśliwym". Dla nas takie właśnie są nasze malamuty; dają radość i satysfakcję, stając w szrankach na ringach wystawowych i wygrywając; dają nam w kość, wyciskając wspólny pot na naszych czołach. I wreszcie, kiedy przychodzą chwile zwątpienia, złych dni, można przytulić się do wielkiego, miłego futra, wypłakać w ucho, opowiedzieć o problemach i radościach.
A one trwają przy nas bezinteresownie i zawsze gotowe są dzielić z nami wszystko, co ześle los...

 

eight is enough - Sus L.Richardson sketch

Z apraszamy wszystkich do wirtualnej podróży po wspaniałym świecie alaskan malamutów. Tutaj znajdziecie mnóstwo zdjęć, informacji o rasie, artykułów o historii tych wyjatkowych psów, o zdrowiu, ich żywieniu, pielęgnacji, genetyce, odchowie szczeniąt. Będziecie mogli dowiedzieć się, w jak różnorodny sposób malamuty mogą nam towarzyszyć w codziennym życiu, jak wspaniale sprawdzają się zarówno w zaprzęgu, bikejoringu, uciągach jak i na wystawach, przekonać się czy alaskan malamute to odpowiedni pies dla Was. Zawsze chętnie odpowiemy na nurtujące Was pytania i wątpliwości.
Jesteśmy członkami następujących organizacji: FCI - Federation Cynologique Internationale, ZKwP - Związek Kynologiczny w Polsce, AMCA - Alaskan Malamute Club of America

Gizela i Artur Makarewicz
© giardeto team - Illa Kuvianartok FCI

illa kuvianartok alaskan malamute collage

News

Hodowla

Nasze psy

Mioty

Szczenięta

O alaskan malamute

Almanach

Galeria

Kontakt